Aktualności

Konferencja Szkoleniowa z zakresu wzmacniania konstrukcji betonowych i murowych kompozytowym systemem FRCM marki Ruregold

Firma Visbud-Projekt Sp. z o.o. , była organizatorem Konferencji Szkoleniowej, która odbyła się 30 maja w zabytkowych wnętrzach obiektów fortecznych na Kopcu Kościuszki w Krakowie. Uczestnikom zostały przybliżone zagadnienia z zakresu wzmacniania konstrukcji betonowych i murowych kompozytowym systemem FRCM marki Ruregold.
Spotkanie prowadził dr inż. Mariusz Jackiewicz, Prezes Zarządu Visbud–Projekt Sp. z o.o.
Przykłady projektów wzmocnień w systemie FRCM przedstawił dr inż. Stanisław Jurczakiewicz, zawodowo aktywny jako inżynier konstruktor, autor wielu opracowań projektowych i ekspertyz, członek Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie. Natomiast prof. dr hab. inż. Łukasz Drobiec, kierownik Katedry Konstrukcji Budowlanych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, rzeczoznawca budowlany, zaprezentował swoje badania nad wzmocnieniami konstrukcji, na podstawie których powstały Wytyczne do projektowania wzmocnień w systemie FRCM.
Serdecznie dziękujemy za udział w Konferencji. Mamy nadzieję, że przedstawione zagadnienia będą wsparciem dla projektantów i wykonawców oraz przyczynią się do popularyzacji wzmocnień FRCM w renowacji konstrukcji obiektów budowlanych.

VisbudUser, 3 lipca 2023